• 20 września 2021

Mortal Kombat 11 – postacie DLC mają swoje 5 min

Choć od wydania Mortal Kombat 11 minęło już blisko 10 miesięcy, to Warner Bros. Interactive Entertainment wraz z NetherRealm Studios nie próżnują.  W pocie czoła dbają o to, aby nas nie zanudzić i stopniowo wprowadzają do gry kolejne postacie DLC. 

W listopadzie do zespołu MK11 dołączył niezłomny Terminator. Choć wygląda spektakularnie i mam wrażenie, że podczas gry zaraz wyjdzie mi z ekranu monitora, to grywalność jego postacią niestety pozostawia wiele do życzenia. Jest toporny, powolny a granie nim to dla mnie męczarnia. Wygląda i zachowuje się jak typowy Arni w roli T-800 (choć nie powiem, efekt kiedy zostaje zaatakowany ogniem i zamienia się w metalową konstrukcję jest naprawdę powalający). Problem polega na tym, że tak jak w filmie robiło to wrażenie, tak tutaj najzwyczajniej w świecie to po prostu przeszkadza. 

Kolejną postacią DLC jest najznakomitszy znany psychopata – Joker, który cieszy mordki posiadaczy Kombat Pack od 28 stycznia (dla pozostałych od 4 lutego). Ma zabawne kombosy, pacynkę Batmana i cięty humor. Twórcy naprawdę wykonali niezłą robotę i nie mówię tego jako wierna fanka tej postaci. Czołowy antagonista Batmana, choć jest postacią dodatkową, ma tam swoje 5 min a gra nim sprawia mi niezwykłą przyjemność. Do tej pory podobną frajdę z postaci DLC miałam tylko grając Predatorem w Mortal Kombat X. Fatality, Brutality i Fatal Blow stworzone na potrzeby jego postaci są jak on sam – zwariowane, sarkastyczne i nacechowane niewyobrażalną ilością przemocy. A ja takie takie coś jak najbardziej w tej grze propsuję! 🙂

 

Już niedługo, bo 17 marca ( dla tych co nie mają Kombat Pack – 24 marca) do zacnej ekipy dołączy Spawn. Postać ta znana jest z komiksu wydawanego od 1992 roku i opowiada o losach pułkownika służb specjalnych, Al’a Simmon’a. 

Al, po tym jak został zamordowany na zlecenie swoich przełożonych zawarł pakt z Malebolgią (Szatanem), aby móc ponownie zobaczyć się z żoną. W zamian za to, zostaje zabójcą obdarzonym nadnaturalnymi mocami i służy Piekłu. Jak to w (nie)życiu bywa, pogłoski o tym jaki to Szatan jest zły się potwierdziły i okazało się, że nasz bohater został przez niego zmanipulowany. 

Jeśli chcecie nieco bliżej poznać historię Spawn’a zachęcam do zagłębienia się w komiksy o tej postaci. Jeśli natomiast jesteście leniuszkami i czytać nie lubicie, to pozostaje wam film z 1997 roku w reżyserii Marka A.Z Dippe oraz serial animowany dla dorosłych również z 1997.  

Szczęśliwcy, którzy mieszkają w Chicago, 8 marca będą mogli zapoznać się ze Spawn’em nieco bliżej. Organizowany jest wówczas Final Kombat, podczas którego zmierzy się 16 najlepszych graczy MK11 z całego świata. Do wygrania jest 100 000$, ale czym to jest w porównaniu do usłyszenia kilku zdań o tym co ma nam do pokazania Spawn? 😀 

 

Choć postacie DLC w Mortal Kombat X i Mortal Kombat mają więcej przeciwników niż zwolenników, to trzeba przyznać, iż są one zrobione z rozmachem. Nierzadko czytam w czeluściach Internetu wypowiedzi prawdziwych fanatyków MK o tym, że powinno wskrzesić się postacie z wcześniejszych części, np. Juina czy Sektora, ale twórcy gry mają taki a nie inny pomysł na grę i jej promocję, a my co najwyżej możemy ją kupić lub też nie. I choć brakuje mi mojego grubaska Bo Rai Cho, to pogodziłam się z jego stratą i cieszę się nowymi postaciami. W życiu trzeba iść naprzód i otworzyć się na to co nowe. Również w świecie wirtualnym. 

A czy wy także gracie w Mortal Kombat 11? A może graliście w X? Jeśli nie to zdecydowanie polecam. Fajnie jest raz na jakiś czas obić komuś tyłek i się odstresować. W realu poszlibyśmy za to siedzieć albo przynajmniej dostali zawiasy i kuratora. 

Jeśli gracie w Mortala, ciekawi mnie kim gracie najczęściej i dlaczego. No i co sądzicie o postaciach DLC? Jesteście na tak czy uważacie, że twórcy powinni zaprzestać uszczęśliwiania nas na siłę czymś z zupełnie innej bajki? 

Joanna Październiak

Poprzedni wpis

Walentynki

Kolejny wpis

Nie jestem patriotką i dobrze mi z tym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *